Visos naujienos

Pirmą šių metų ketvirtį MERKO pasirašė rangos sutarčių už 160 mln. eurų

Per pirmą 2023 metų ketvirtį UAB Merko statyba pasirašė tris naujas statybos darbų sutartis, kurių bendra vertė viršija 160 mln. eurų.

„Dėl daugumos sutarčių dirbome nuo 2022 metų pradžios, ir tik pirmą šių metų ketvirtį darbai pasiekė finalą – galiausiai pasirašytos sutartys. Malonu, kad užsakovai pasitiki MERKO komandos profesionalumu, sukaupta patirtimi, ir tai leidžia mums gauti svarbius mūsų šaliai užsakymus“, – komentavo situaciją Saulius Putrimas, MERKO Lietuvoje vadovas.

Rangos darbai – NATO projektai ir vėjo jėgainių parkai

Didžiausia šį ketvirtį pasirašyta – tai sutartis su NSPA (NATO paramos ir pirkimų agentūra) suprojektuoti ir pastatyti mokymo komplekso infrastruktūrą Pabradėje. Pasak pašnekovo, suburta profesionalų komanda dabar intensyviai dirba siekdama laiku ir kokybiškai įgyvendinti visus suplanuotus darbus. Ir tai ne vienintelis šiuo metu MERKO įgyvendinamas NATO projektas.

Kitos dvi šiais metais  MERKO sudarytos sutartys – dėl vėjo jėgainių parkų transformatorinių pastočių statybos ir dėl vėjo jėgainių parkų statybos. Abu šiuos projektus skirtingi užsakovai įgyvendina Kelmės rajone. Pastaruoju laiku MERKO tapo vienu iš vėjo elektrinių statytojų Lietuvoje lyderių bendrovės komanda dirba jau prie dvylikto vėjo jėgainių parko projekto, jos darbų sąraše – išlieta daugiau kaip šimtas vėjo jėgainių pamatų.

2023 metų pirmą ketvirtį UAB  Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių siekė 8,5 mln. eurų ir buvo 35 proc. mažesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (13 mln. eurų).

„Apyvartos mažėjimą lėmė naujais kontraktais skurdūs 2022 metai, to priežastys: Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, infliacija, energetinė krizė. Sprendimai dėl investicijų buvo pristabdyti ir kuriam laikui atidėti. Tad seniau pradėtus objektus jau baigėme pernai, o naujuose darbai šį ketvirtį tik prasidėjo. Pagal pasirašytas sutartis matydami laukiančių darbų apimtis, planuojame, kad šiais metais apyvarta bus didesnė nei ankstesniais“, – prognozuoja MERKO Lietuvoje vadovas.

 Parduota daugiau butų nei kitais ankstesnių metų ketvirčiais

MERKO toliau tęsia darbus ir savo projekte „Vilnelės skverai“. Tai gyvenamųjų namų kvartalas, kylantis Markučiuose, šalia Senamiesčio, tarp Užupio ir Belmonto.

Per pirmą 2023 metų ketvirtį pasirašytos 43 preliminarios butų pardavimo sutartys, tai yra daugiau nei bet kurį kitą 2022 metų ketvirtį. Palyginimui – pernai per tą patį laikotarpį buvo sudarytos 33 preliminarios butų pirkimo-pardavimo sutartys.

Visi šiais metais parduoti butai – iš „Vilnelės skverų“ namų. Skaičiai liudija – šis projektas pirmą 2023 metų ketvirtį buvo vienas iš populiaresnių Vilniuje realizuojamų gyvenamųjų namų projektų.  

Pasak S. Putrimo, vienas didžiausių šio projekto privalumų – vieta: visiškai šalia ir Senamiestis, ir žalieji miesto parkai.

„Vilnelės skverai“ kuriasi Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje. Ten iš esmės viskas keičiasi – tiesiamos pėsčiųjų promenados ir dviračių takai, tvarkoma aplinka. Kvartalo gyventojų patogumui įrengiami dideli uždari kiemai, sutvarkytos bendros erdvės“, – vardija šio projekto populiarumo priežastis S. Putrimas. 

Šiuo metu jau baigiami statyti trečio „Vilnelės skverų“ etapo namai.

Apie MERKO grupę:

UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas akcininkė AS Merko Ehitus, kurios akcijomis prekiaujama NASDAQ OMX vertybinių biržoje. Visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje veikiančios grupės apyvarta 2022 metais buvo 410 mln. eurų, grupė uždirbo 34,6 mln. eurų  grynojo pelno, grupėje dirbo 661 darbuotojas.