Visos naujienos

Per pirmus devynis 2023 metų mėnesius MERKO pasirašė naujų statybos darbų sutarčių daugiau kaip už 242 mln. eurų

Per pirmus devynis 2023 metų mėnesius UAB Merko statyba pasirašė naujų statybos darbų sutarčių daugiau kaip už 242 mln. eurų. Šis skaičius beveik šešis kartus viršija pernai per tą patį laikotarpį sudarytų sutarčių sumą – 42,8 mln. eurų.

„Šiemet, lyginant su praėjusiais metais, jaučiamas didelis aktyvumas inžinerinės infrastruktūros ir atsinaujinančios energetikos sektoriuose. Galima sakyti, kad dalis 2022 metais planuotų projektų dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje ir po to sekusio staigaus žaliavų ir energijos kainų šuolio persikėlė į šiuos metus, kai investuotojai iš naujo įvertino susiklosčiusią rinkos situaciją ir kažkiek stabilizavosi statybų kainų lygis“, – komentavo situaciją Saulius Putrimas, MERKO Lietuvoje vadovas.

Pasirašytų sutarčių suma rekordinė

UAB Merko statyba šiais metais pasirašė statybos sutarčių, kurių bendra vertė yra rekordinė – 242 mln. eurų. Tai rangos sutartys dėl infrastruktūros, reikalingos NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgoms, projektavimo ir statybos darbų Pabradėje, vėjo jėgainių parko transformatorinių pastočių bei vėjo jėgainių parkų statybos Kelmės ir Pagėgių rajonuose.

Pasak pašnekovo, visos šios sutartys – tai ilgo ir nuoseklaus darbo rezultatas, įrodantis visos MERKO komandos patirtį ir profesionalumą. Irdaugiau kaip pusė šiemet pasirašytų sutarčių yra iš atsinaujinančios energetikos sektoriaus.

„Pirmuosius vėjo jėgainių pamatus  užsakovui „GE Wind Energy“ Gmbh UAB Merko statyba įrengė dar 2015 metais. Dabar esame įrengę pamatus daugiau nei 100 vėjo jėgainių, kurios jau pastatytos ir gamina tvarią elektros energiją, padeda užtikrinti energetinį saugumą bei sumažinti iškastinio kuro importą. Pagal šiemet jau pasirašytus kontraktus  bus įrengti pamatai daugiau nei 84 vėjo jėgainėms, papildomai sukuriant ir kitą vėjo jėgainių parkams reikalingą infrastruktūrą – nutiesta ir rekonstruota daugiau nei 50 km kelių, įrengtos elektros kabelių linijos bei  elektros pastotės“, – pasakojo S. Putrimas apie darbus energetikos sektoriuje.

UAB Merko statyba 2023 metų 9 mėnesių apyvarta iš generalinės rangos sutarčių buvo 54 mln. eurų, panaši kaip ir pernai per tą patį laikotarpį – 56 mln. eurų. 2023-iuosius planuojama baigti su apyvarta, viršijančia 100 mln. eurų, nes jau įsibėgėjo statybos darbai pagal naujai pasirašytas sutartis.

Butų parduota 40 proc. daugiau nei pernai

Taip pat toliau tęsiami darbai paties MERKO vystomame projekte – gyvenamųjų namų kvartale „Vilnelės skverai“, kylančiame Markučiuose, šalia Senamiesčio, tarp Užupio ir Belmonto, Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje. „Vilnelės skverų“ kvartale baigti statyti dviejų etapų namai, beveik visi 450 butų juose jau parduoti. Šiuo metu statomi dar vieno, Kaukysos etapo namai.

Per tris šių metų ketvirčius preliminariomis butų pirkimo-pardavimo sutartimis buvo parduoti 129 butai, ir tai yra 40 proc. daugiau nei pernai, kai buvo pasirašytos 92 tokios sutartys.

Pasak MERKO Lietuvoje vadovo, tai liudija, kad kokybiški, patraukliose vietose statomi gyvenamieji namai ir toliau sulaukia pirkėjų dėmesio.

„Deja, pasiūlyti kokybiško, energiškai efektyvaus būsto kitose Vilniaus miesto vietose kol kas negalime dėl išsitęsusio projektų derinimo ir statybos leidimo išdavimo proceso, nors sklypus vystymui  esame įsigiję dar 2021 metais“, – sakė S. Putrimas.

Pašnekovo teigimu, trijų šių metų ketvirčių rezultatai atspindi gebėjimą valdyti nuolat kylančias rizikas ir MERKO veiklos diversifikavimą.

„Investuojame į gyvenamojo būsto projektus, dirbame  kaip rangovai, turime viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų, statome  vėjo jėgainių parkus. Tokia plati specializacija mums ne tik padeda sėkmingai rasti užsakovų įvairiems statybos bei projektavimo darbams, bet ir lengviau susidoroti su iššūkiais, kurių pastaruoju didelio neapibrėžtumo laikotarpiu itin daug“, – apibendrino S. Putrimas.

Apie MERKO grupę:

UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas akcininkė AS Merko Ehitus, kurios akcijomis prekiaujama NASDAQ OMX vertybinių biržoje. Visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje veikiančios grupės apyvarta 2022 metais buvo 410 mln. eurų, grupė uždirbo 34,6 mln. eurų  grynojo pelno, grupėje dirbo 661 darbuotojas.