Visos naujienos

Pagrindiniai pirmo šių metų pusmečio MERKO rangos projektai – NATO objektai ir vėjo jėgainės

Per pirmą 2023 metų pusmetį UAB Merko statyba pasirašė tris naujas statybos darbų sutartis, kurių bendra vertė viršija 160 mln. eurų.

„Situacija taip susiklostė, kad mums tenka net keliais būdais prisidėti prie didesnio Lietuvos saugumo užtikrinimo. Pirmiausia – statome NATO objektus, kad mūsų karių pasirengimas ir mūsų partnerių buvimas šalyje sulaikytų nuo provokacijų nedraugiškai nusiteikusius kaimynus. Taip pat – įrengiame infrastruktūrą vėjo jėgainių parkams, kad gautume kuo daugiau energijos iš vėjo, kad būtų užtikrinta Lietuvos energetinė nepriklausomybė“, – komentavo pastarųjų metų rangos projektų tendencijas Saulius Putrimas, MERKO Lietuvoje vadovas.

Pasirašytos rangos sutartys žada dideles darbų apimtis

Didžiausia šį pusmetį pasirašyta sutartis – su NSPA (NATO paramos ir pirkimų agentūra), suplanuoti darbai – suprojektuoti ir pastatyti mokymo komplekso infrastruktūrą Pabradėje, ir jie jau pradėti.

Kitos sutartys – dėl vėjo jėgainių parkų transformatorinių pastočių ir dėl vėjo jėgainių parkų statybos. UAB Merko statyba tapo vienu iš vėjo elektrinių statytojų Lietuvoje lyderių. Darbų apimtis šiuose projektuose skiriasi – vienur tik liejami pamatai, kituose atliekami pilnos apimties vėjo jėgainių parko statybos (BoP scope) darbai, kai be pamatų dar paruošiama ir visa reikalinga infrastruktūra vėjo turbinoms montuoti – drenažas, keliai, elektros tinklai, sutvarkoma reikalinga dokumentacija. Visus šiuos darbus atlieka profesionali, būtent šiai specializacijai suburta darbuotojų komanda. Šiuo metu MERKO įgyvendina septynis vėjo jėgainių statybų projektus.

Pasak S. Putrimo, šiemetinė ir pernykštė situacija dėl rangos projektų gerokai skiriasi: 2023 metų pirmą pusmetį UAB  Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių siekė 21,3 mln. eurų ir buvo 37 proc. mažesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (34 mln. eurų), per visus 2022 metus buvo pasirašyta rangos sutarčių tik už 13 mln. eurų. Tokią situaciją nulėmė jau ne vieną kartą minėtos priežastys: Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, infliacija, energetinė krizė. Visa tai praėjusiais metais gerokai pristabdė investicijas. 2023 metų pradžioje pasirašytos rangos sutartys teikia optimizmo, kad apyvarta iš rangos projektų šiais metais gerokai išaugs.

Parduodamų butų skaičius auga

Vienas iš paties MERKO vystomų projektų – „Vilnelės skverai“. Tai gyvenamųjų namų kvartalas, statomas Markučiuose, šalia Senamiesčio, tarp Užupio ir Belmonto,  Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje.

Pirmąjį šių metų pusmetį šiame projekte preliminariomis butų pirkimo-pardavimo sutartimis parduota 100 butų (pernai per tą patį laikotarpį – 67). Parduodamų butų skaičius didėja ir lyginant su pirmu šių metų ketvirčiu, kai buvo sudarytos 43 preliminarios butų pirkimo-pardavimo sutartys.

„Pirkėjus domina nauji ir kokybiški, gerose vietose statomi projektai, – komentuoja augančių pardavimų priežastis S. Putrimas. – Pastebime, kad susidomėjimas mūsų projektu neblėsta, tačiau pirkėjai renkasi būstą ilgai ir atsakingai vertina savo finansines galimybes. O mūsų tikslas – jausti rinkos pulsą ir pasiūlyti klientui jo poreikius bei aukštus kokybės standartus atitinkantį būstą“.

Pasak pašnekovo, situacija rinkoje neleidžia visiškai atsipalaiduoti, nes statybos kaštai vis dar labai aukšti, infliacija didelė, paskolos pabrangusios. Tačiau tiek pardavimai, tiek statybos vyksta sklandžiai,  planuotu laiku jau užbaigtos trečio „Vilnelės skverų“ etapo statybos, dabar jau kyla Kaukysos etapo namai.

„Naujai statomi namai leidžia nuolat papildyti klientams siūlomų butų sąrašą. Potencialūs pirkėjai, pagal savo norus ir poreikius, renkasi butus tiek pastatytuose projekto namuose, kuriuos jau galima apžiūrėti, tiek dar statomuose. Pirkėjams siūlome ir jau įrengtų butų, į kuriuos galima tuoj pat įsikelti“, – sako MERKO Lietuvoje vadovas.

Apie MERKO grupę:

UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas akcininkė AS Merko Ehitus, kurios akcijomis prekiaujama NASDAQ OMX vertybinių biržoje. Visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje veikiančios grupės apyvarta 2022 metais buvo 410 mln. eurų, grupė uždirbo 34,6 mln. eurų  grynojo pelno, grupėje dirbo 661 darbuotojas.