Visos naujienos

MERKO Lietuvoje pirmo ketvirčio rezultatai: augo apyvarta iš generalinės rangos sutarčių

Praėję metai UAB Merko statyba buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis skaičius buvo 8,5 mln. eurų.

„Tai logiška 2023 metais pasirašytų generalinės rangos sutarčių pasekmė – kaip ir planuota, pradedame bei tęsiame pernai numatytus darbus. Jų apimtys lyginant su ankstesniais metais labai išaugusios, tačiau profesionalios ir patyrusios MERKO komandos dėka darbai visuose projektuose vyksta sklandžiai, laikantis sutartų terminų“, – kalbėjo Saulius Putrimas, MERKO Lietuvoje vadovas.

Svarbia rangos darbų kryptimi išlieka vėjo jėgainių projektai

Tradiciškai viena iš svarbių MERKO Lietuvoje veiklos sričių – atsinaujinančių energijos šaltinių (vėjo jėgainių) projektai. Pastaraisiais metais užsakovai dažniausiai kreipiasi dėl pilnos apimties vėjo jėgainių parko statybos (BoP) darbų, kai be pamatų dar paruošiama ir visa reikalinga infrastruktūra vėjo turbinoms montuoti – drenažas, keliai, elektros tinklai, pastotės, sutvarkoma reikalinga dokumentacija.

Pirmą šių metų ketvirtį MERKO komandos darbuotojai dirbo trijuose vėjo jėgainių parkuose Kelmės rajone ir viename Pagėgių rajone: statė parkų transformatorines pastotes, įrengė vėjo jėgainių parkus ir jų infrastruktūrą.

Kiti rangos darbai: pagal sutartis su NATO paramos ir pirkimų agentūra (NSPA), su LR Krašto apsaugos ministerija, kitais užsakovais suplanuoti darbai, paties MERKO vystomi gyvenamųjų namų projektai.

Pirkėjai atidžiai renkasi naujus butus

Per 2024 metų pirmą ketvirtį preliminariomis butų pirkimo-pardavimo sutartimis buvo parduota 15 butų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį buvo pasirašytos 43 preliminarios butų pirkimo-pardavimo sutartys.

Visi šie butai yra iš MERKO vystomo gyvenamųjų namų kvartalo „Vilnelės skverai“, kuriame jau baigti statyti dviejų etapų namai, beveik visi 450 butų juose parduoti. Šiuo metu čia kyla dar vieno, Kaukysos etapo namai. Baigus statyti visų keturių etapų namus, naujakuriams šiame kvartale bus pasiūlyta daugiau kaip 1000 butų.

Pasak S. Putrimo, lyginant su žiemos mėnesiais, kovą susidomėjimas naujais butais padidėjo, tačiau pirkėjų aktyvumas kol kas mažesnis nei pirmą praėjusių metų ketvirtį.

„Pastebime, kad dabar praktiškai visi pirkėjai labai atidžiai renkasi butus ir apsispręsti jiems užtrunka gerokai ilgiau – klientai stropiai analizuoja visus projekto pliusus ir minusus, apžiūri butus skirtingų vystytojų objektuose, išsiaiškina sąlygas su visais bankais. Kaip matome, vis didesnio susidomėjimo sulaukia baigti statyti namai, jau įrengti butai“, – dalijasi pastebėjimais MERKO Lietuvoje vadovas.

Pašnekovas atskleidžia, kad planuose – ir nauji gyvenamųjų namų kompleksai, kuriems dar rengiami projektai, laukiama statybos leidimų.

O kaip rodo apyvarta iš generalinės rangos sutarčių, bendrovei sėkmingai sekasi prisitaikyti prie pasikeitusios rinkos realijų – sumažėjusias gyvenamųjų namų plėtros apimtis keičia augantys statybos paslaugų užsakymai.

Apie MERKO grupę:

UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas akcininkė – AS Merko Ehitus, kurios akcijomis prekiaujama NASDAQ OMX vertybinių popierių biržoje. Visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje veikiančios grupės apyvarta 2023 metais buvo 466 mln. eurų, grupėje dirbo 638 darbuotojai.